Applications of linear relationships
![]() All in One PlaceEverything you need for better grades in university, high school and elementary. | ![]() Learn with EaseMade in Canada with help for all provincial curriculums, so you can study in confidence. | ![]() Instant and Unlimited HelpGet the best tips, walkthroughs, and practice questions. |
Make math click 🤔 and get better grades! 💯Join for Free
0/12
Examples
Lessons
- A waffle is sold for $5 in a coffee shop.
- Find y.
- The cost of 120 boxes of cookies is $1,080. Each box is sold for $12.